fa-vitarade2_logo_white

80. Tour de Pologne VI Etap

2023-08-04

Włoski kolarz Mattia Cattaneo z zespołu Soudal – Quick Step wygrał emocjonujący 6. etap, który był jednocześnie jazdą indywidualną na czas o długości 16.6 km w Katowicach. Wydarzenie to było oficjalnie wspierane przez Vitarade®, który ładował energię VI etapu 80.Tour de Pologne.

Katowicka trasa tradycyjnie poprowadzona przez ulice ścisłego centrum miasta była doskonałym miejscem do zobaczenia przemiany stolicy Górnego Śląska. Kolarze rywalizowali na ulicach, mijając charakterystyczne punkty takie jak Rynek z palmami czy Strefę Kultury, dawne tereny Kopalni Katowice.

Polska gwiazda kolarstwa, Michał Kwiatkowski, osiągnął imponujące ósme miejsce, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. To niewątpliwie było dla niego ogromnym osiągnięciem i przyczyniło się do wzrostu emocji wśród obecnych kibiców.

Dodatkowym punktem imprezy było stoisko Vitarade®, gdzie fani mogli zregenerować energię do dalszego kibicowania kolarzom. W namiocie Vitarade® czekały żele, elektrolity, batony oraz profesjonalne porady dotyczące suplementacji od naszego zespołu.

Dziękujemy wszystkim, który odwiedzili nasz namiot, a fanów kolarstwa, którym się to nie udało, zapraszamy już 16 września na Orlen Lang Race do Bytowa!