fa-vitarade2_logo_white

Dlaczego Vitarade®?

Vitarade® to marka oparta na opatentowanym surowcu — Vitargo®, który idealnie sprawdza się w sportach wytrzymałościowych, wytrzymałościowo-siłowych i mieszanych. Wszystkie produkty zostały stworzone z myślą zarówno o sportowcach wyczynowych, jak i amatorach dla zapewnienia efektywnego przyswajania i wykorzystania energii podczas długotrwałego wysiłku oraz natychmiastowej powysiłkowej odnowy glikogenu mięśniowego.

Zarówno dla amatora jak i dla sportowca zawodowego, odpowiednie przygotowanie żywieniowe jest tak samo ważne jak sprzętowe. I podobnie jak awaria roweru czy rozklejone buty, nieodpowiednie żywienie może zniweczyć plany na zrealizowanie założeń treningowych czy nawet ukończenie wyścigu. Pomocą w takiej sytuacji mogą być łatwo przyswajalne węglowodany pochodzące z Vitargo®.

Główną zaletą wielkocząsteczkowych węglowodanów Vitargo® jest ich niska osmolalność w porównaniu do innych form węglowodanów (glukoza, fruktoza, dekstroza, maltodekstryna), które powszechnie występują w innych suplementach węglowodanowych.

Osmolalność związana jest z występowaniem w roztworze substancji osmotycznie czynnych warunkujących m.in. transport płynów i substancji odżywczych oraz prędkość opróżniania żołądka. Roztwory o wysokiej osmolalności (dekstroza, maltodekstryna) hamują wchłanianie płynów i substancji odżywczych ze światła jelita, jak również zmniejszają tempo opróżniania żołądka.

Vitargo® dostarcza węglowodanów o wysokiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu ilość pojedynczych cząstek w roztworze jest niska, co znacznie obniża osmolalność roztworu. Ponadto, niska osmolalność Vitargo® zwiększa transport płynów ze światła jelita zabezpieczając właściwe nawodnienie organizmu.

FA Vitarade® obejmuje kompletną dla sportowca linię produktów węglowodanowych w postaci: