fa-vitarade2_logo_white

Półmaraton Gdański 2023

2023-09-27

W minioną niedzielę, na ulicach Gdańska, odbyła się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez biegowych w rejonie – Półmaraton Gdańsk 2023. To był dzień pełen emocji, wytrwałości i pasji do biegania, który zebrał na starcie zarówno doświadczonych zawodników, jak i entuzjastów sportu.

Największym triumfatorem tego wydarzenia okazał się Piotr Drwal, utalentowany zawodnik pochodzący z Ustki. Ten 50-letni weteran biegania udowodnił, że wiek to tylko liczba, a pasja i determinacja potrafią przekuć się w imponujące osiągnięcia. Drwal przemierzył trasę liczącą nieco ponad 21 km z imponującym czasem 1 godziny, 12 minut i 38 sekund. Jego wytrzymałość i siła w nogach sprawiły, że sięgnął po zwycięstwo, zdobywając tym samym serca kibiców zgromadzonych na Polsat Plus Arenie w Gdańsku.

Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Garbowski, biegacz pochodzący ze Sztumu, który stracił do zwycięzcy aż minutę. To jednak nie zmniejsza jego osiągnięcia, gdyż pokonał trudną trasę półmaratonu z ogromnym zaangażowaniem i determinacją.

Trzecie miejsce na mecie zajął Jakub Gałasiewicz z Radomia. Jego czas wyniósł godzinę, 14 minut i 4 sekundy. To kolejny przykład na to, że Półmaraton Gdańsk przyciąga do miasta biegaczy z różnych zakątków Polski, tworząc niepowtarzalną atmosferę współzawodnictwa i przyjaźni.

Wśród biegaczek bezapelacyjnie królowała Chrystyna Bohomiachowa, utalentowana Ukrainka mieszkająca obecnie w Gdyni. Jej czas 1 godziny, 23 minut i 37 sekund nie tylko zapewnił jej zwycięstwo wśród kobiet, ale również imponującą pozycję ogólną w stawce uczestników. Bohomiachowa to nie tylko utalentowana biegaczka, ale także doświadczona trenerka, co tylko dodaje blasku jej osiągnięciom.

Trasa półmaratonu, prowadząca przez urokliwe ulice Gdańska, stanowiła wyzwanie dla wszystkich uczestników, zarówno zawodowców, jak i amatorów. To właśnie duch rywalizacji, wsparcie kibiców i wspólna pasja do biegania sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

Nie można też zapomnieć o roli ekipy Vitarade®, która dostarczała energii uczestnikom za pomocą swoich produktów!