fa-vitarade2_logo_white

TOP 5 akcesoriów biegacza

2023-03-07

Jesteś pasjonatem biegania i lubisz otaczać się gadżetami? Poniżej przedstawiamy listę akcesoriów, w które warto się wyposażyć. Nawet, jeśli jesteś sportowym minimalistą, bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie. Nasza lista może być z powodzeniem inspiracją na prezent, jeśli masz w rodzinie lub wśród znajomych biegacza.

 1. Zegarek dla biegacza
  Choć do treningu biegowego wystarczą wygodne buty i mobilizacja, z czasem chcemy coraz lepiej kontrolować różne aspekty treningu. Na rynku dostępnych jest coraz więcej smartwatchy i smartbandów, więc wybór jest naprawdę spory. Na co zwrócić szczególną uwagę? W przypadku biegaczy warto wybrać model, który pomaga mierzyć pokonany dystans, prędkość i liczbę spalonych kalorii. Warte uwagi są modele wyposażone w pulsometr, który monitoruje pracę serca. Pozwala to na kontrolę intensywności wysiłku, aby osiągnąć lepsze efekty.
 2. Nerka, plecak a może kamizelka?
  Każdy biegacz zabiera ze sobą zestaw niezbędnych rzeczy – bidon/butelkę z wodą, telefon komórkowy, klucze. Podczas biegania niewygodne byłoby trzymanie tego wszystkiego w ręku, dlatego praktycznym akcesorium jest – w zależności od preferencji – pojemna nerka, kamizelka lub plecak. Na rynku dostępne są dedykowane biegaczom modele nerek wyposażone w miejsce na bidon oraz kamizelki i plecaki z bukłakiem, pozwalające na picie wody bez zatrzymywania się.
 3. Odblaski
  Jeśli biegasz po zmroku, a Twoje trasy obejmują pobocza i bezdroża, obowiązkowo wyposaż się w akcesoria, które sprawią, że będziesz widoczny dla innych użytkowników drogi – przede wszystkim zwiększy to Twoje bezpieczeństwo.
  Warto postawić na jasne lub neonowe ubrania do biegania. Jeśli takich nie posiadasz, na rynku dostępne są odblaski w formie opasek, pasków, breloków, przypinek lub szelek. Przydatna może być również latarka czołowa. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać!
 4. Akcesoria dla czworonożnych przyjaciół
  A jakby połączyć trening biegowy ze spacerem z czworonożnym przyjacielem? Ty zadbasz o formę, a Twój pies wyładuje nadmiar energii. Dodatkowo spędzicie razem czas w pięknych okolicznościach przyrody. Oczywiście, każdy właściciel musi ocenić, czy wspólne bieganie przyniesie Wam obojgu frajdę – nie każda rasa jest przeznaczona do dłuższych joggingów, wiele też zależy od zdrowia zwierzęcia. Jeśli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, przydatny będzie pas do biegania z psem. To rozwiązanie sprawi, że ruchy Twojego ciała nie będą skrępowane, a pupila będziesz mieć „na oku”. Ważne, by wybrać smycz elastyczną i zamortyzowaną, jej preferowana długość to 2–3 metry. Pasy do biegania z psem są często wyposażone w miejsce na bidon i drobiazgi (patrz punkt 2  ). Dla czworonoga należy zdecydować się na szelki, które zapewnią mu swobodę ruchu i nie będą uciskać gardła. Pamiętaj również o wodzie dla pupila!
 5. Suplementy węglowodanowe
  Zbilansowana dieta jest ważna w osiągnięciu sportowych szczytów. Aby wykonywać długotrwałe i intensywne ćwiczenia, należy organizmowi dostarczyć odpowiedniego „paliwa”. Uczucie zmęczenia może oznaczać, że nie została zapewniona odpowiednia ilość węglowodanów. Aby na bieżąco uzupełniać ich niedobory, warto mieć przy sobie garść suszonych owoców albo pestek lub batonik energetyczny.
  Przydatnym „akcesorium” biegacza są również suplementy z linii Vitarade® od Fitness Authority. Została ona stworzona z myślą o pasjonatach sportów wytrzymałościowych w celu zapewnienia im węglowodanowego wsparcia.